Kamagra jel ® Kamagra Resmi Sitesi 40TL

Piyasada ki sahte kamagra jel ürünlerden uzak durunuz. Sahte kamagra jel alıp sağlığınızı riske atmayınız.

Kamagra jel ® Kamagra Resmi Sitesi 40TL
Kamagra jel ® Kamagra Resmi Sitesi 40TL
Kamagra jel ® Kamagra Resmi Sitesi 40TL
Kamagra jel ® Kamagra Resmi Sitesi 40TL
Kamagra jel ® Kamagra Resmi Sitesi 40TL
Kamagra jel ® Kamagra Resmi Sitesi 40TL
Kamagra jel ® Kamagra Resmi Sitesi 40TL
Kamagra jel ® Kamagra Resmi Sitesi 40TL
Kamagra jel ® Kamagra Resmi Sitesi 40TL

Alkol Cinsel Hayatınızı Olumlu Yönde Etkiler mi?

Alkolün sizi daha iyi bir sevgiliye dönüştürebileceğini öne süren hikayeler çok popülerdir, ancak onların arkasındaki deliller nelerdir?

Alkol “… arzuyu kışkırtıyor, ancak performansı da götürüyor” dedi Shakespeare, ama haklı mıydı? Alkolün, inhibisyonlarımızı kaybetmemize yardımcı olduğu ve aynı zamanda bir afrodizyak (bazen!) Gibi davranabileceği konusunda yaygın bir inanç var. Ancak yatak odasında genellikle bir performans arttırıcı olarak düşünülmemiştir. Sana, alkolün yol açtığı geçici erektil disfonksiyon için “brewers droop” ı çağırıyorum.

Bir tutku katili olarak çok fazla alkol kavramı, anekdot ve bilimsel kanıtlarla desteklenir, ancak medya ilgisini bir libidoz arttırıcı olarak etkisiz hale getirmemektedir. Birkaç pintin sizi gerçekten daha iyi sevgilisi yapabileceği ya da bu sadece bir başka “seksi” bilim hikayesi olduğunun altındaki herhangi bir gerçek var mı?

Lab notlarına kaydolun – Guardian’ın haftalık bilim güncellemesi
Daha fazla oku
Alkolün artmış cinsel tepki (artmış arousal ve arttırılmış orgazm) ve cinsel inhibisyonların gevşetilmesi ile ilişkili olduğunu gösteren önemli bir araştırma grubu vardır. Tarihsel olarak alkol, reklamcılık açısından romantizm ve seks ile uzun zamandır ilişkilidir. Öte yandan alkol, istenmeyen gebelik ve cinsel yolla bulaşan hastalıklara neden olabilecek riskli cinsel davranışlarda artış ile bağlantılıdır . Bu karşıt etkileri göz önüne alındığında, medya makaleleri neden alkol ve cinsiyet arasındaki pozitif ilişkiye odaklanmak eğilimindeydi ve medya öykülerinin arkasındaki araştırma çalışmaları bize ne söylüyor?

Independent’daki yeni bir hikaye , “Evli Cinsel Çözüm” adı verilen yeni bir kitap tarafından yapılan iddialar üzerine rapor verdi. Seks uzmanı Dr. Kat Van Kirk, içilen biranın erkeklerde cinsel deneyimde dört farklı ilerlemeye neden olabileceğine inanıyor: (1) boşalmayı erteleme, (2) libido ve daha yoğun ereksiyon artışı, (3) artmış cinsel dayanıklılık ve (4) bira “genel sağlığınıza” yardımcı olabilir ve böylece sizi “cinsel olarak daha halsiz” hale getirebilir. İlginçtir ki, akran tarafından gözden geçirilen bir araştırma makalesini atıf yapan tek nokta üçüncü “alkol cinsel dayanıklılığı arttırmaktadır” dır.

Avrupa Epidemiyoloji Dergisinde yayınlanan bir çalışmada , kardiyovasküler risk ve bira tüketimine bakılan 13 çalışmanın bir meta-analizi üzerinde rapor edilmiştir. Bulgular J şekilli bir eğri olduğunu düşündürüyor ve günde bir günde 55 g bira içenlerde kardiyovasküler hastalık riskinde azalma olduğunu gösteriyor. Bu çalışmanın aslında cinsel dayanıklılığı ölçmediğini, bunun yerine azaltılmış kardiyovasküler riskin vekil olarak alındığını belirtmek önemlidir. Ayrıca, burada “alkol gramı” ne anlama geldiği tam olarak belli değildir. Bu önlem saf etanolü yansıtırsa, 55 g bira yaklaşık 7 ünite veya günde bir buçuk pint gevrek birayla eşdeğerdir. Bu, her gün tüketilecek çok alkol gibi görünüyor!

reklâm

The Telegraph gazetesinde yayınlanan bir makale , Batı Avustralya’daki Keogh Tıbbi Araştırma Enstitüsü tarafından 2009 yılında yapılan bir araştırmada rapor etti . Bu çalışma, alkol kullanımının erkeklerin erektil disfonksiyon üzerindeki etkisini inceledi. Telgraf makalesi, hakemli bir makaleye bağlantı sağlamadı, ancak Cinsel Tıp Dergisinde yayınlanan bu konuda bir çalışma buldum . Eritme işlevi, alkol ve tütün kullanımı hakkında 1.580 erkekten bilgi topladı. Telegraph, ılımlı alkol tüketen erkeklerin sigara içenlere göre% 30 daha az sertleşme sorunu olduğunu bildirdi. Makale bu bulguyu, ılımlı içenlerle sertleşme fonksiyonu arasında “olumlu bir ilişki” olarak yorumluyor.

Araştırma makalelerinin yazarları, analizlerde kardiyovasküler hastalık ve sigara içme durumu kontrol edilene kadar içilme durumu ile erektil işlev arasında bildirilen ilişkilerin hiçbirinin “istatistiksel olarak anlamlı olmadığını” göstermektedir. Çalışmanın alkol tüketimi ve erektil disfonksiyonun kendi kendini raporlama ölçümlerini kullandığını hatırlamak da önemlidir; bu, gözlemlenen herhangi bir dernek, katılımcıların alkol kullanımını ve sertleşme sorunlarını doğru bir şekilde rapor edebilme yeteneğine ve istekliliğine bağlıdır

Bu yıl Bağımsız’da bildirilen üçüncü bir araştırma , alkolün kadınların cinsel isteklerini artırabilecek olup olmadığına bakıyordu. Çalışma, ılımlı alkol tüketiminin ardından kadınlarda testosteron düzeylerinin arttığını, ancak erkeklerin oranının arttığını gösterdi. Bu, alkolün erkek cinsel hormonunda geçici bir artış ile kadınların libido seviyesini arttırdığının kanıtı olabilir. Bu yılın Bağımsız’da rapor edilmesine rağmen, söz konusu araştırmanın 1994 yılında Alko tarafından (büyük bir Fin alkol satıcısı) Nature’da yayınlanan bir çalışmasından geldiği anlaşılıyor .

Araştırmanın kendisi, erkeklere ve kadınlara alkollü olmayan bir içecek veya alkolsüz bir meyve suyu verildiği deneysel bir çalışmayla ilgili bir sayfalık bir rapordur ve nasıl olduğu belli olmamasına rağmen hormon seviyeleri ölçülmüştür. Gebeliği önleyici kullanım ve menstrual döngü (hormon düzeylerini etkileyen) kontrol ederken, alkol erkeklerde değil, kadınlarda plaseboya kıyasla testosteron düzeyini artırdı.

Bu kısa rapordaki bilgilerden cevaplanamayacak bir takım metodolojik sorular var – katılımcılar, alkollü veya plasebo bir içecek alıp almadığını biliyor muydu? Katılımcılar hangi koşullarda sınandı? Bununla birlikte, benim için en büyük soru, medyanın neden hızlı bir şekilde hareket eden bilimsel araştırmalar dünyasında önemli bir süre olan 20 yıl önce yapılmış bir araştırma hakkında rapor vereceğini mi söylüyor?

reklâm

İlginçtir ki, The Independent gazetesinde yayınlanan yazı Alko-plus adlı bir şirket tarafından yeni bir votka için yapılan basın açıklaması ile çakıştı . (Bu şirketin Alko’ya bağlı olup olmadığı belli değildir). Basın bülteninde, votka özellikle kadınlara yönelik, alkolün kadın libidosunu arttırma konusunda yaptığı iddialara göre: “Hey Gals: Yeni Anlamı Temmuz 4’üncü Havai Fişek’e Vermek; Alko-Plus, Kadının Cinsel Desenini Artırdığına “Lost Vodka’sı” getirdi .

Bu makaleleri ve bunlara karşılık gelen araştırma çalışmalarını incelemek, cinsellik ve alkol eğitiminde ve araştırma bulgularının raporlanmasında ve yorumlanmasında yer alan konuları düşündürdü. Hem psikolojik hem de fizyolojik faktörlere, hem cinsiyete hem de alkole yanıt veren birçok karmaşık bireysel farklılık vardır. Seks ve alkol arasındaki ilişki, alkol dozuna, alkol beklentisine ve alkol ve cinsel davranış ölçümüne bağlıdır.

Doz açısından, cinsel uyarılma veya performans üzerine bu olumlu etkileri uyandırmak için optimal miktarda alkol olabilir. Bu eşiği geçtikten sonra, etkiler daha olumsuz olabilir. Bu düşünce, alkolün bifazik doğası tarafından desteklenir , kan alkolü konsantrasyonu arttıkça uyarıcı etkilerle, ancak tekrar azaldığı zaman depresif etkilerle desteklenir.

Alkol beklenmesi zehirlenme sırasında cinsel davranışları da etkileyebilir. Sadece alkol içmenin cinsel uyarılmayı arttırdığına inanmak, zehirlenme sırasında fiilen uyarılmaya neden olabilir. Alkol tüketimi ile ilgili beklentiler , alkolün herhangi bir davranış üzerindeki etkilerini inceleyen araştırmanın önemli bir unsurudur . Araştırmanın doğrudan farmakolojik etkilerin ve beklentinin etkisini belirlemesi önemlidir.

Son olarak, alkol kullanımının ölçme şekli cinsel davranışla olan ilişkiyi etkileyebilir. Deneysel bir çalışmada alkol kullanımı, içenler tarafından alkol kullanmanın kendine göre rapor edilmesi, farklı çalışma bulguları verecektir. Dahası, cinsel davranışları doğrudan ölçmek çok zordur. Çoğu araştırma, cinsel uyarılma ve performansın kendinden raporlanmasına dayanmalı veya kardiyovasküler ve fizyolojik fonksiyon gibi vekil önlemleri kullanmalıdır.

Araştırma kanıtlarının alkol ve cinsiyete ilişkin doğru temsil edilmesi “seksi” bir başlık oluşturmayabilir. Bununla birlikte, araştırma bulgularının açık ve dürüst raporlanması ve orijinal yayınlanmış çalışmanın en azından bir bağlantısı, okuyucunun bilimsel kanıtlarla karşı karşıya kalırken kendi zihnini oluşturmasına izin vermelidir.

Bu durumda, alkolün yatak odasında kahramanlığı arttırma kabiliyeti, medyada olduğu kadar basit görünmemektedir. Seks ve alkol arasındaki bağlantı, karmaşık bir terimdir ve “sekslenmiş” bir hikaye değil, açık ve dengeli bir resim olduğunda yorumlanır.

Bu Konular da İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kamagra jel ® Kamagra Resmi Sitesi 40TL Kamagra Jeli Ejzane.com üzerinden de sipariş verebilirsiniz.

Adınız (gerekli) : Telefon (gerekli)

Biz Sizi Arayalım
biz sizi arayalım
Kamagra jel ® Kamagra Resmi Sitesi 40TL © 2018
Kamagra jel ® Kamagra Resmi Sitesi 40TL Kamagra jel ® Kamagra Resmi Sitesi 40TL